Wydarzenia

30-09-2016

ZAPOMNIANE - PRZYPOMNIANE moje tatarskie dziedzictwo

Październik powitał nas wspaniałą - ciepłą i słoneczną aurą, świetnie uzupełniając nasze weekendowe spotkanie z cyklu „Zapomniane - Przypomniane – moje tatarskie dziedzictwo”. Tym razem upłynęło pod znakiem już tak bardzo mało znanej sztuki wyprawiania skór zwierząt oraz łuku i strzały. 

05-08-2016

Tatarska Sztuka Turniejowa - Sabantuj 2016

TATARSKĄ SZTUKĘ TURNIEJOWĄ organizowaliśmy po raz pierwszy. Odbyła się w ramach SABANTUJ – tatarskiego święta pługa. Jednak podczas przygotowań do realizacji projektu okazało się, że niemożliwe stało się niezaangażowanie się do pełna w organizację tego przedsięwzięcia.

28-07-2016

ZAPOMNIANE - PRZYPOMNIANE moje tatarskie dziedzictwo

Przebieg pierwszego spotkania zrealizowanego przez Fundację Tatarskie Towarzystwo Kulturalne z cyklu „Przypomniane - Zapomniane – moje tatarskie dziedzictwo” pod hasłem TATARSKI HAFT

17-06-2016

Kalejdoskop Kultur

Kalejdoskop Kultur – piękna nazwa – piękna inicjatywa – piękne miejsce – piękni i mądrzy ludzie… A wśród nich – MY TATARZY – Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne Jesteśmy zaszczyceni !

27-05-2016

Tatarska Majówka - Bohoniki

Tym razem spotkaliśmy się w Bohonikach. Drugie działanie z cyklu „MY TATARZY” odbyło się roboczo, pracowicie i bardzo pożytecznie. Efekty bardzo zadawalające – plan był bardzo ambitny :-)

Festiwal Kultur

Najważniejszą ideą Festiwalu Kultur – w tym roku już jego IX edycji jest pokazanie i przybliżenie dzieciom i młodzieży różnorodności kulturowej regionu ...

Majówka - Park Szczęśliwicki

W minioną niedzielę mieliśmy przyjemność spotkać się osobiście z mieszkańcami stolicy, w ramach zorganizowanej przez Ośrodek Kultury Ochota Majówki Tradycyjnie, na ludowo, wielokulturowo.        

22-04-2016

Inspirująco i zachwycająco, ciekawie i wzruszająco…. ale też pracowicie i roboczo…
Tak przedstawicielki Fundacji Tatarskie Towarzystwo Kulturalne spędziły kilka kwietniowych dni. Wyjazd na IV Światowy Kongres Tatarskich Kobiet przyniósł wiele wrażeń, którymi pragniemy się z Wami podzielić.

08-04-2016

W sobotnie popołudnie, swoją obecnością na promocji wydanej przez Fundację Tatarskie Towarzystwo Kulturalne płyty „Przebudzenie” oraz aperiodyku „Tatarski Słowik”, zaszczyciliście nas licznie.

29-02-2016

Kontynuacja zadania z lat poprzednich. Warsztaty tańca tatarskiego na stałe znalazły swoje miejsce w działalności Tatarskiego Zespołu Taneczno-Wokalnego Buńczuk.

22-01-2016

Płyta "Przebudzenie"

Niezmiernie nam miło, że możemy podzielić się z Wami efektami naszej pracy Emotikon smile
Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne przez ostatni rok zrealizowała projekty, które zwieńczone zostały wydaniem płyty „Przebudzenie”

30-12-2015

Tatarski bal sylwestrowy

Tatarski Bal Sylwestrowy zorganizowany po raz pierwszy pod patronatem Fundacji Tatarskie Towarzystwo Kulturalne z całą pewnością zaliczyć można do udanych. Tylu uśmiechniętych twarzy nie widzieliśmy już dawno Emotikon smile Ta pierwsza noc Nowego 2016 Roku okazała się bardzo radosna, wesoła i optymistycznie zakręcona.

 

30-12-2015

Jako Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z pierwszym wydaniem nowo powstałego czasopisma będącego zbiorem informacji, dotyczących społeczności tatarskiej.

13-11-2015

Po oficjalnym otwarciu Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach w sobotę 14 listopada 2015 roku spotkaliśmy się z przedstawicielami organizacji Kaliningradzkich Tatarów „Kardashlar”.

13-11-2015

Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne w minioną sobotę 14 listopada 2015 roku miała zaszczyt uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach otwarcia Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach.

02-10-2015

Spotkanie w blasku ognia już za nami. W Bohonikach w minioną sobotę aura sprzyjała nie tylko pląsom, śpiewom i rozmowom przy ognisku, ale przede wszystkim wspaniałej budującej aktywności naszej młodzieży.

11-09-2015

Wspólne świętowanie uroczystego otwarcia Centrum Kultury Tatarskiej w Niemieżu (Litwa) sprawiło nam ogromną przyjemność. Tego dnia gminę odwiedzili Tatarzy z całej Europy.

04-06-2015

W ostatni weekend odwiedziliśmy przepiękne bursztynowe miasto - Palangę. A co robiliśmy, z kim i gdzie - zobaczcie sami ......

Please reload

© 2016 FTTK. Wszelkie prawa zastrzeżone.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now