Sabantuj - tatarska sztuka turniejowa

TATARSKĄ SZTUKĘ TURNIEJOWĄ organizowaliśmy po raz pierwszy. Odbyła się w ramach SABANTUJ – tatarskiego święta pługa.

 

Jednak podczas przygotowań do realizacji projektu okazało się, że niemożliwe stało się niezaangażowanie się do pełna w organizację tego przedsięwzięcia. I tak się stało… Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne w tym roku bardzo aktywnie włączyła się w działania organizacyjne i promocyjne święta SABANTUJ :-) Przygotowania trwały kilka miesięcy. Ale było warto – było warto kolejny już raz widzieć zawsze uśmiechniętą Dżenetkę Bogdanowicz, zobaczyć tak ogromne zainteresowanie naszą kulturą, spotkać się z Wami wszystkimi podczas trwania imprezy i wypić z Wami pyszną kawkę w naszej fundacyjnej tatarskiej kawiarence. Tego dnia wydarzyło się wiele świetnych rzeczy :-) Wiele dobrych słów, wiele uśmiechów, radości i szczęścia, wiele pozytywnego zainteresowania kulturą tatarską, którą organizatorzy jubileuszowego Sabantuj zaprezentowali bardzo atrakcyjnie. Wiele też było nowych inicjatyw, w pełni udanych i satysfakcjonujących. Rekonstrukcja bitwy pod Chocimiem, pieczony baran, tatarski pilaw w ogromnym kotle nad ogniskiem, konkurs kulinarny, tatarska kawiarenka FTTK z pyszną lemoniadą, wyścigi w workach, przeciąganie liny, zbijanie garnków, malowanie tatarskich wzorów, zdobywanie nagród obcinając sznurek, czy wreszcie I turniej piłki nożnej o puchar Fundacji Tatarskie Towarzystwo Kulturalne.

 

Ważnym wydarzeniem była też obecność wielu zagranicznych gości – przedstawicieli tatarskiej społeczności z Tatarstanu, Rosji, Litwy i Białorusi.

 

Naturalną konsekwencją nawiązania kontaktów przez Fundację FTTK z Tatarami mieszkającymi za granicami naszego kraju stały się wzajemne odwiedziny przy okazji kulturowych spotkań. Tak jak obiecywaliśmy po wyjeździe z Kazania dzielimy się tym z Wami wszystkimi – na tegorocznym jubileuszowym Sabantuj w Kruszynianach zaprezentowały się, przylatując prosto z Kazania, piosenkarki Alsu Sungatullina i Farida Achmetszina. Nie zabrakło też przedstawiciela Światowego Kongresu Tatarów Radzika Mullagaliewa.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE SPOTKANIA Z WAMI :-)
DO ZOBACZENIA ZA ROK :-)

 

Projekt zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizatorzy:

© 2016 FTTK. Wszelkie prawa zastrzeżone.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now